Laiks:

Sazināšanās
Public account
  PRO zona
1295 kredīti
Pirkt kredītus
Šobrī Tu atrodies publiskajā profilā. Ja Tu gribi spēlēt šo spēli vai piedalīties diskusijā, Tev ir jāienāk spēlē caur savu profilu. Ja Tu esi jauns lietotājs, Tev no sākuma ir jāveic reģistrācija.

 Preses relīzes

963 474 566
Valsts: Līga:

Čehija HC Skotchka F-M - Krátký rozhovor

Po dlouhém a usilovném snažení se nám konečně podařilo přemluvit manažera týmu HC Skotchka Frýdek-Místek aspoň ke kratičkému rozhovoru pro náš časopis PPM Pro hockey, kde se Vám snažíme přiblížit nové a nadějné manažery a jejich týmy. Takže tady to máte:

Reportér: Váš tým začal s hokejem v loňské sezóně a i když to ze začátku nevypadalo na nějak závratný výsledek, tak jste nakonec skončili 3.? Jak to? A jak hodnotíte celou sezónu?

Manažer: No, tak to máte pravdu. Ze začátku to vypadalo na velké fiasko, vždyť jsme po prvních 9 kolech měli jen 4 body a okupovali 19. příčku v tabulce. Proto jsme se rozhodli investovat a koupili jsme řadu hráčů. Některé nákupy se povedly a to naše mužstvo nakoplo, rychle se sehrálo a pak už prohrávalo jen minimálně. Vlastně posledních 14 zápasů ze základní části ani jednou. A nenarazit v semifinále na Devils Ústí, se kterým nikdo nedokázal za celou sezónu ani remizovat, tak jsme podle mne postoupili my místo Jiskry Humpolec. Bohužel loni jsme i přes nákupy neměli tak široký kádr, což se nám v pár zápasech vymstilo. Třeba i právě v semifinále play off, kde nám chyběl nejproduktivnější hráč a doma jsme i přes hodně dobrý výkon prohráli s Devils Ústí 2:3, což byla jejich nejtěsnější výhra. Jinak sezóna byla úspěšná, tak na 70 procent, jelikož to pro nás všechny, ať už většinu hráčů, realizační tým i vyšší činovníky to bylo prvotní seznámení s profesionálním hokejem, tak jsme neměli nijak vysoké cíle, ale jak se nám začalo dařit, tak začali naše ambice stoupat, bohužel 1. kolo play off nedopadlo úplně podle našich přání. A taky ten začátek sezóny nás dost zabrzdil.

Red.: A jaké ambice a plány máte pro tuto sezónu? Přece jen jste i přes hodně úspěšnou druhou polovinu loňské sezóny překvapivě provedli hodně nákupů hráčů.

Man.: Ano to máte pravdu. Abych se přiznal, tak jsme moc nákupů neplánovali, ale jelikož náš jediný cíl je postup do vyšší ligy a naše soutěž se dost zkvalitnila, tak jsme nechtěli nic ponechat náhodě a přistoupili jsme k tomuto kroku. Taky jsme samozřejmě chtěli vytvořit mužstvo, které po postupu bude schopné udržet nás v této lize a hlavně jsme nechtěli dopustit, aby se opakovala loňská sezóna, kdy jsme byli nuceni hrát druhou polovinu základní části na 3 formace, protože jsme neměli dost kvalitní kádr a nevyhýbaly se nám zranění klíčových hráčů. Bohužel pár přestupů úplně nevyšlo, ale to už je hold riziko, se kterým se musí počítat. Vlastně levnější nákupy byly výhodnější. Třeba Anton Furinda, který má za 10 zápasů 17 bodů, tak ten nás stal pouhých 20.000, kdežto druhý obránce, který nás stal 2.100.000,- zatím v 7 zápasech nebodoval. Jinak pro zbytek sezóny neplánujeme už žádné další nákupy, ale naopak stabilizovat kádr a v průběhu dalších sezón do něj zapracovávat mladé hráče, kteří přijdou ze sportovní akademie, takže to je jediná oblast, kterou chceme tuto sezónu vylepšovat...

Red.: V čem vidíte Vaši sílu a naopak v čem vidíte slabiny?

Man.: Tak největší sílu oproti týmům z ligy vidím ve vyrovnanosti formací... Většině mužstev boduje 1. a max. 2. formace, ale u nás je kupříkladu nejlepší střelec z 3. formace, který loni nastřílel jen 12 gólů a letos v 18 zápasech už 18, a taky samozřejmě nemůžu opomenout brankáře. Naše současná jednička je výborná a zachránila nás od inkasování hodně gólů a i druhý gólman je nadprůměr na poměry v naší soutěži. A slabiny? Tak ty jsem zatím neobjevil(smích)... Možná jen občas proměňovat víc šance a ještě lepší přístup k utkáním se slabšími soupeři.

Red.: Už působíte v lize druhým rokem, tak se Vás chci zeptat, které týmy Vás v této sezóně překvapily ať už negativně nebo pozitivně?

Man.: Tak velmi mě překvapily výkony mužstva Bílá Hvězda Kyjov, ale tomu jak kdyby v posledních dnech docházely síly a naopak negativně mě překvapil Liberec, o kterém jsem si myslel, že bude v tabulce o hodně výše...

Red.: Koho vidíte jako největšího soupeře v boji o titul?

Man.: No, tak řekl bych, že adeptů je dost, ale nejvyrovnanějším soupeřem mi zatím byla asi Divá zvěř, díky níž jsem se loni mohl v play off vyhnout týmu Devils Ústí, ale bohužel nezvládli 3. zápas.

Red.: Děkuji za Váš volný čas a ať se mužstvá daří.

Man.: Děkuji a nashledanou.


Lasījumu skaits: 31
Izdevuma reitings: Vāji - Normāli - Lieliski