Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: I.1 (Бугарија) - Сезона 36

-650 903
 
ППМ Продавница
Нареден натпревар
HC KOMARNO
Лигашки натпревар
24.2.2020 18:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:

Има барем едно празно место во ова лига. Притисни на Повикај пријател во лигата иконата до името на слободниот тим и покани пријател во лигата.

Поз Тим GP W OTW OTL L Pts GF:GA GD
1 Бугарија Dinamo HC  18  16  0  0  2  48  160:28 +132
2 Бугарија HC BLUE POWER  18  16  0  0  2  48  140:24 +116
3 Бугарија HC Bakito  18  15  0  1  2  46  184:33 +151
4  18  15  0  0  3  45  136:28 +108
5 Бугарија Chardafon Ice Team  18  14  1  0  3  44  129:27 +102
6 Бугарија SC Napoli  18  13  0  0  5  39  122:28 +94
7 Бугарија denis kahraman  18  12  1  0  5  38  88:51 +37
8 Бугарија BC Rousse  18  10  1  1  6  33  110:38 +72
9 Бугарија HC Russe City  18  9  1  0  8  29  106:79 +27
10 Бугарија korabostroitel  18  9  1  0  8  29  72:78 -6
11 Бугарија Kilifarevo FOREVER  18  8  0  1  9  25  74:66 +8
12 Бугарија anahaim m. d.  18  8  0  1  9  25  67:73 -6
13 Бугарија SkySys  18  7  0  1  10  22  66:67 -1
14 Бугарија CSKA Nadezhda  18  6  0  1  11  19  75:82 -7
15 Бугарија VILLAGE SHARKS  18  6  0  0  12  18  79:73 +6
16 Бугарија Morska Slava  18  4  0  0  14  12  51:98 -47
17 Бугарија HC Atlas - Ahtopol  18  3  1  0  14  11  68:88 -20
18 Бугарија kosachi  18  2  0  0  16  6  32:182 -150
19 Бугарија Cherno more  18  1  0  0  17  3  28:212 -184
20 Бугарија Team noname 128336 Повикај пријател во лигата  18  0  0  0  18  0  0:432 -432