Čas:

Komunikacija
Public account
  PRO Cona
1280 kreditov
Kupi kredit
Ste v javnem računu. Če bi radi igrali igro ali se vključili v razpravo, se morate prijaviti. Če ste nov uporabnik, se morate najprej registrirati.

 Sporočila za javnost

971 852 843
Država: Liga:

Slovaška Myslava Falcons - Myslavu opustili 4 hráči, prekvapením zmena brankárov

Uplynulý týždeň nastal menší rozruch v zostave Falcons. Po sérií prehratých zápasov sa vedenie rozhodlo k zmenám, ktoré vyústili k odchodu 4 hráčov zo základnej zostavy.
Presnejšie ide o 2 španielov - Ceciliu a Espeja a oboch brankárov Abagia i Harjulu.
Tento krok je prekvapením aj napriek tomu, že posledné výsledky tímu boli výrazne negatívne.

Konkrétnejšie k odchodu hráčov sa vyjadril GM Myslavy Mirkir:
"Tento týždeň sme sa rozhodli k zmenám v hráčskom kádri, keďže výsledky sú aké sú. Pravdaže sme brali do úvahy výkony jednotlivcov aj kolektívu s prihliadnutím na naše reálne možnosti, ale poviem to otvorene, nie každý hráč spĺňal kritéria, ktoré sa od neho očakávajú.
Začnem od španielov, Jose Antonio Espejo bol našou nádejou do tejto sezóny. Záver minulej a playoff mu vyšlo výborne, avšak obranca jeho kvalít musí ísť príkladom a očakávajú sa od neho lepšie výsledky. Vzhľadom k pomeru cena - výkon sme sa rozhodli ho uvoľniť a dať priestor mladším obrancom.
Francisco Cecilia u nás prakticky vyrástol. Je to silový útočník, postupne si našiel stabilné miesto v zostave, ale túto sezónu u neho chýbala energia na ľade, viditeľne potreboval zmenu a verím, že obom stranám to prospeje.
Brankár Dorin Abagiu bol našou jednotkou, minulú sezónu bol perfektný, túto sezónu, nekritizoval by som jeho výkony veľmi, povedzme, že sme čakali o kúsoček väčšiu bezpečnosť v našej bráne. V niektorých zápasoch nebol oporou.
Náš druhý brankár, Allan Harjula, nás sám požiadal o uvoľnenie, nakoľko po príchode Henricha Alaxina nevidel priestor na udržanie si pozície 2. gólmana. V kariére sa chcel posunúť ďalej, pochopiteľne sme mu vyhoveli. Momentálne sa uchytil v začínajúcom klube AS Trencin, kde dostane viac priestoru."

Myslava Falcons tak pokračuje s novou brankárskou dvojicou, spomínaný Henrich Alaxin ako 2. brankár a jednotkou bude Dominik Kompas. Ten má skúsenosťou aj s II.Srbskou a II. Ruskou ligou a už v prvých zápasoch ukázal svoje schopnosti, keď úspešnosť zákrokov drží na 91.53%

Najbližší zápas čaká Falcons zajtra v Meďeri. Miestne HC je momentálne na 11.priečke, Myslava okupuje 16.miesto.


Edinstveni pogledi: 7
Ocena sporočila za javnost: Slabo - Običajen - Odlično