Čas:

Komunikacija
Public account
  PRO Cona
1283 kreditov
Kupi kredit
Ste v javnem računu. Če bi radi igrali igro ali se vključili v razpravo, se morate prijaviti. Če ste nov uporabnik, se morate najprej registrirati.

 Sporočila za javnost

969 827 886
Država: Liga:

Slovaška Myslava Falcons - Mirkir návrat do IV. ligy neberie ako krok späť

Myslava Falcons si účasť v III. lige dlho neužila. Po 1 sezóne sa poberá o level nižšie a z celkového 18.miesta v tabuľke veľa radosti svojim fanúšikom nepriniesla.
Na počiatku novej sezóny sme sa pozhovárali s generálnym manažérom klubu, Mirkirom. Ten hodnotí pôsobenie vo vyššej súťaži s pokojom a kriticky k hráčom údajne nepristupovali: "Ako sme spomínali už pri postupe, bolo to nad rámec našich prvotných cieľov. Účasť vo vyššej súťaži malo klady aj zápory, avšak skúsenosti, ktoré sme nadobudli, sú na nezaplatenie. My máme svoj plán, ktorý plníme už niekoľko sezón a postupne z Myslavy budujeme seriózny klub z nadštandardným zázemím. Tomu prispôsobujeme všetko a tak môžem povedať, že naši hráči odviedli v III. lige maximum."
Pred sezónou sa rozprávalo o miernom doplnení kádra a snahe udržať sa v III. lige. Falcons sa však celú sezónu trápili s koncovkou a verdikt o odchode bol jasný pomerne skoro:
"Poviem to takto, mužstvo, ktoré sme postavili malo kvalitatívne na slušný výsledok, avšak skúsenosti chlapcom chýbali, čo sa aj ukázalo v zápasoch. Naša filozofia bola aj od začiatku jasná a aj napriek poklesu nižšie si myslím, že sme sa ako klub posunuli o kus dopredu. V tejto sezóne sa fanúšikovia môžu tešiť na vynovený štadión s navýšenou kapacitou a na káder, ktorý bude hrať nadpriemerný hokej pre IV.ligu. Veľká časť mužstva hrá dlhý čas pokope a to sa na prejave hry jednoznačne odzrkadľuje."
Z manažéra Mirkira srší na začiatku sezóny optimizmus a zdravé sebavedomie. Myslava Falcons okrem interných klubových zmien priniesla aj niekoľko úprav v zostave. O pohybe v kádri nám GM prezradil trochu viac:
"Stabilné piliere ako kapitán a asistenti nám ostali v tíme naďalej, taktiež brankári s ktorými sme boli spokojní. Zvyšok hráčov sú mladíci, každý z nich má svoju úlohu a aj keď to nie sú známe mená pre fanúšikov, verím, že po pár zápasoch si v Myslave vybudujú svoju popularitu. Na začiatok sezóny u nás ostanú aj dvaja ostrieľaní krídelníci - 38 ročný Lazar Marković a 26 ročný Zachary Carrier. Ich úloha je pomôcť skúsenosťami mladším hráčom a priniesť pokoj na hokejky najmä v úvodných zápasoch. Očakávam, že na ich miesto neskôr naskočia mládežnícki reprezentační hráči - Igor Pehar a Eamonn Shields. Taká je zatiaľ dohoda. Zvyšných hráčov Myslavský fanúšik veľmi dobre pozná."

Ligové zápasy pokračujú už stredu, kedy Falcons nastúpia na ľade súpera. Doma sa najbližšie predstavia v piatok. Podľa doterajších informácií v kádri nie sú žiadne zranenia.


Edinstveni pogledi: 7
Ocena sporočila za javnost: Slabo - Običajen - Odlično