Čas:

Komunikacija
Public account
  PRO Cona
1283 kreditov
Kupi kredit
Ste v javnem računu. Če bi radi igrali igro ali se vključili v razpravo, se morate prijaviti. Če ste nov uporabnik, se morate najprej registrirati.

 Sporočila za javnost

969 508 595
Država: Liga:

Slovaška Myslava Falcons - Kompas: Prekvapuje vás to? My chceme ligu vyhrať!

Jednotka Myslavy, Dominika Kompas sa po 14tich odchytaných zápasoch nepríjemne zranil a to si vyžiadalo dlhú pauzu. V bráne ho nahradil jeho kolega, Henrich Alaxin, ktorému sa darilo famózne a po 9 zápasoch sa pýši úspešnosťou 97.75%. Počas týchto zápasov sa Myslave podarilo dostať sa na 1.priečku v tabuľke. Dnes ich čakal mimoriadne dôležitý zápas, nakoľko sa predstavili na ľade súpera HC 04 Nižnä. Tento súboj bol zároveň i súbojom o 1.miesto a získanie tak výhody pred záverečnou časťou základnej skupiny.
Kompas nastúpil na prvý zápas po zranení a hneď išlo o šláger kola. Takéto náročné zápasy mu ale vyhovujú: "Tréner ma trochu aj prekvapil, keďže som krátko po doliečení a Heňovi to šlo v bráne skvelo, ale priznám sa, že takéto zápasy milujem. Úžasná atmosféra, vypredaná hala, boj až do konca."
Na začiatku základnej časti Falcons s rovnakým súperom na svojom ľade prehrali, tentokrát sa podaril husársky kúsok, kedy Myslava vyhrala 2:3 po samostatných nájazdoch! "Prekvapuje vás to? My chceme ligu vyhrať! Vedeli sme o čo ide a nechceli sme sa spoliehať, že by Nižnä ešte prehralo nejaký zápas do konca základnej časti. Pred zápasom sme si niečo povedali a aj keď sme mali hrozný úvod, dopadlo to super."
Po dvoch góloch sa z Kompasa stal muž, ktorého nevedel nik prekonať. Súper mal v zápase 47 striel a v nájazdoch nedal ani jediný gól.
"Po dlhej pauze som mal veľkú chuť na hokej. Dostať 2 góly z prvých 2 striel nie je radosť, ale nakoplo ma to a chlapcom som veril, že to otočia."

Myslava je vedúcim tímom aj napriek odchodom kvalitných hráčov, ktorých nahradili mladší spoluhráči v zostave ako napríklad 21-ročný Shields, či 16-ročný Nemo. Celkovo tím pôsobí neskúsene, výsledky ale ukazujú opak: "Bolo tu pár odchodov, nehovorím, že to nepocítite, ale vedenie robí kus dobrej roboty. Štadión nám rastie do nádhernej arény, zázemie je lepšie, v šatni počuť slovenčinu častejšie a myslím si, že organizácia funguje tak ako má. Na nás je aby sme vyhrávali a fanušíkovia si to budú potom užívať s nami."

Najbližší zápas čaká Myslavu v pondelok, kedy doma privítajú team Sasova Red Wings. Príďte ich povzbudiť do Aviary arény !


Edinstveni pogledi: 9
Ocena sporočila za javnost: Slabo - Običajen - Odlično