Држава:
Лига:
Blues Espoo† - Uusia vahvistuksia
![](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/hockey/logo/calendary_default_logo.png)
Uudet pelaajat ovat kokoonpanossa jo tänään Jynkän Julleja vastaan. Tässä pienet esittelyt ulkomaalaisvahvistuksista.
Viesturs Misjuns:
Latvialaisvahti, joka on taidoiltaan huomattavasti Tommi Valkolaa parempi. Tulee olemaan toistaiseksi todella tärkeä lenkki joukkueelle. Ikää miehellä on 22-vuotta.
Philip Nachtigäller:
Joukkueen hankinta hyökkäysosastolle. 18-vuotias saksalainen hankittiin latomaan maaleja. Odotuksissa häkki tai pari jopa heti seuraavasta pelistä. Joukkueen taitavin hyökkääjä.
Filip Sladek:
Tsekkipuolustaja on 23-vuotias, eli joukkueen vanhin pelaaja. Hän nappasi kapteenin viitan harteilleen sivuuttaen Torikan varakapteeniksi. Takuuvarma ja joukkueen paras pakki puolustuspäässä, mutta saa myös ylivoima-aikaa.
Haris Pupsta:
Ikää vasta 17-vuotta, kehitystä varmasti tulee tapahtumaan vielä paljon. Ei ole yhtä tanakka ja kova pakki kuin Sladek, mutta tuo materiaaliin leveyttä.
Näillä hankinnoilla lähdetään hakemaan murskavoittoa tänä iltana.
Последња саопштења
Топ саопштења