Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: II.4 (Република Чешка) - Сезона 36

-650 903
 
ППМ Продавница
Нареден натпревар
HC KOMARNO
Лигашки натпревар
24.2.2020 18:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Поз Тим GP W OTW OTL L Pts GF:GA GD
1 Република Чешка HC Crazy M Střezov  18  15  0  0  3  45  79:34 +45
2 Република Чешка Albrechtice Stars  18  14  1  0  3  44  80:32 +48
3 Република Чешка HC Aligátoři Znojmo  18  13  1  0  4  41  49:30 +19
4 Република Чешка SK Třeboradice  18  12  1  1  4  39  66:26 +40
5  18  11  1  2  4  37  70:37 +33
6 Република Чешка HC Gaba Devils  18  10  3  0  5  36  56:34 +22
7 Република Чешка Teplice bruins  18  9  2  1  6  32  57:52 +5
8 Република Чешка HC Stampa Stars  18  9  1  2  6  31  60:50 +10
9 Република Чешка HC Minions  18  9  1  1  7  30  58:55 +3
10 Република Чешка HC ELDORÁDO TEAM  18  9  0  1  8  28  68:57 +11
11 Република Чешка Gajdyho nazdárci  18  8  1  2  7  28  51:51 0
12 Република Чешка Buffalo Swords  18  9  0  0  9  27  44:52 -8
13 Република Чешка Winter Hawks  18  7  1  0  10  23  44:55 -11
14 Република Чешка Pittsburgh Pens  18  7  0  1  10  22  45:53 -8
15 Република Чешка HC IndianHrom  18  5  1  1  11  18  33:41 -8
16 Република Чешка HC Tygři Slovan Liberec  18  6  0  0  12  18  35:75 -40
17 Република Чешка Žlutí medvědi  18  2  3  2  11  14  38:64 -26
18 Република Чешка HC Romulus  18  2  1  4  11  12  34:79 -45
19 Република Чешка Pardubice Horses  18  3  1  0  14  11  38:69 -31
20 Република Чешка HC Chodov  18  0  1  2  15  4  20:79 -59